Prezenty na Dzień Dziecka, choć lepiej żeby mama przyjechała…
Scrolluj dalej
02/06/2021

Dziecko – to ktoś niezwykle ważny. To mały człowiek, który przede wszystkim powinien być kochany, który każdego dnia poznaje świat, rozwija się, by w przyszłości samemu mieć własne dzieci. Takie niby to proste i zrozumiałe. Rzeczywistość jednak czasami jest bardzo skomplikowana. Zdarzają się niestety zagubione, niechciane przez rodziców dzieci, których nie ma kto uczyć życia, aż do momentu, gdy nie trafią do zastępczego domu. I właśnie o tych dzieciach pomyślała Fundacja VIVE Serce Dzieciom w kończących się obchodach tegorocznego Dnia Dziecka. Wspólnie z księgową Fundacji Eweliną Paprocką prezes Grażyna Jarosz trafiła z rekomendacji Agaty i Leszka Galatów do Domu Dziecka w Łoniowie. Dzieci otrzymały od Fundacji upominki na letnią aktywność sportową: tenisówki i skarpetki, a od Barbary Korytnickiej, właścicielki FHU KOBAT dużą paczkę słodyczy i kartoniki napojów. Takie dary trafiły również do Domu Dziecka w Pacanowie, gdzie niezwykła dyrektor ośrodka siostra Dobromiła jak może stara się zapewnić podopiecznym lepsze życie. Darowiznę w Pacanowie dopełniły zestawy soków z HiPP Polska – to w tej firmie wspaniała Pani Justyna Boć zawsze pamięta o tych najbardziej potrzebujących.
Na pytanie prezes Fundacji, jaki prezent chciałbyś dzisiaj otrzymać, mały chłopiec odpowiedział, „żeby mama przyjechała”…

Cały świat w ustanowionym przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Dniu Dziecka pamięta o najmniejszych. Ideały i cele dotyczące praw dziecka zawarte w Karcie Narodów Zjednoczonych, dla upowszechnia których ONZ ustanowiło Dzień Dziecka, powinny towarzyszyć wszystkim dorosłym nie tylko w tym świątecznym Dniu.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy