PROMESY NA AKTYWNE ŻYCIE
Scrolluj dalej
16/10/2019

 

Chcą kiedyś zmieniać świat, mieć osiągnięcia naukowe, być najlepszymi lekarzami, zdobywać medale na  olimpiadach – tacy są stypendyści Lokalnego programu Stypendialnego Korab. Wspaniali młodzi ludzie, którzy wiedzą, że nauka jest przepustką do lepszego życia. Jednocześnie są zdecydowani pomagać innym, bo wiedzą, że im więcej daje się szczęścia, tym więcej się go dostaje od życia.

W konferencyjnej sali Urzędu Miasta i Gminy Staszów w obecności najbliższych, z rąk Kapituły i włodarzy Staszowa uczniowie, którzy wykazali się znakomitymi wynikami w nauce i wolontariacie otrzymali we wtorek promesy stypendialne. Burmistrz Leszek Kopeć gratulował najlepszym i z wielką dumą patrzył na zasiadających w najważniejszej sali Urzędu młodych ludzi. Ma nadzieję, że w niedalekiej przyszłości to właśnie oni dołączą do tych, którzy będą mieli wpływ na rozwój swojego rodzinnego miasta. Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz zwróciła uwagę na konieczność angażowania się w działania społeczności lokalnych, na zauważanie drugiej osoby, która bardzo często oczekuje naszej pomocy; wreszcie na środowisko naturalne, do którego niszczenia przyczynia się człowiek. Dyrektor Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Staszowie Dariusz Kubalski opowiedział o swoim synu Igorze, który przez 6 lat będąc w Programie Korab uczył się jak być przedsiębiorczym, realizował się w wielu projektach – uczył się życiowej samodzielności i zaradności, a teraz ze wspaniałymi rezultatami studiuje w Uniwersytecie Warszawskim.

Stypendyści dziękowali: Małgosia Tomporowska Kapitule za przyznane stypendia, a Kacper Łabędzki Rodzicom za pomoc w wyborach życiowych.

Beata Rachoń, koordynator Programu Stypendialnego dziękowała wszystkim za przybycie i życzyła wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

Promesy stypendialne otrzymali: Ewa Bartłomiejczuk, Nikola Cepil, Anita Dalach, Natalia Dunajska, Agata Dziewierz, Paulina Dziewierz, Martyna Glegoła, Aleksandra Kaczmarska, Kacper Kaczmarski, Mateusz Kardaś, Gabriela Kmiecik, Łukasz Lech, Kacper Łabędzki, Dawid Majsak, Michał Mazur, Martyna Miczulis, Diana Misiaczyńska, Eryk Pierzchała, Karolina Stachniak, Małgorzata Tomporowska, Maja Toporowska,  Katarzyna Wróbel, Mateusz Wróbel, Kamila Zdral.

Stypendia przyznała Kapituła w składzie: Grażyna Jarosz, Agata Galata,  Grzegorz Kozak, Ewelina Paprocka, Beata Rachoń, Anna Strawa, Beata Wójcik.

Lokalny Program Stypendialny Korab finansuje:

Fundacja VIVE Serce Dzieciom

Fundacja Gavellów

Kancelaria Podatkowa Paproccy Spółka z o.o.

Bank Spółdzielczy w Staszowie

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy