ROMANTYCZNA TRADYCJA – RECYCLING NA MIARĘ PO RAZ SZÓSTY
Scrolluj dalej
09/11/2022

Ogłoszenie przez Sejm RP rok 2022 Rokiem Polskiego Romantyzmu,  to doskonały temat do przygotowania obrazów opartych o utwory romantyków. Stąd tegoroczna edycja Konkursu „Recyclingu na miarę” ma tytuł „Romantyczna tradycja”.  Wybór epoki romantyzmu do projektu pokaże uczniom, jak ta epoka promowała polską kulturę, patriotyzm i ogólnie polskość.

Artysta w dobie romantyzmu był wieszczem, przewodnikiem narodu. Jego słowa przelane na papier miały zachęcać do walki, dodawać otuchy w trudnych czasach, wspierać ludzi w dążeniu do wolności. Charakterystyczna była również fascynacja ludowością. Pod wpływem wierszy, dramatów, bajek, baśni, opowiadań, utworów muzycznych czy obrazów romantyków uczniowie biorący udział w Konkursie wyczarować mogą różnorodne prace plastyczne.

Obrazy przygotują na podłożu płaskim wielkości A3 (297×420 mm) inspirując się wybranym przez siebie utworem literackim, muzycznym lub artystów malarzy tworzących w okresie romantyzmu polskiego. W Muzeum Narodowym w Kielcach, finalizować będą prace naszkicowane wcześniej w szkole wykorzystując materiały odpadowe – plastik, papier, metal, tkaninę. Kapituła Konkursu wybierze najlepsze, a autorom przyzna nagrody pieniężne.

Informacje o Konkursie i dokumenty do pobrania w zakładce EDYCJA 2022 na stronie projektu „Recycling na miarę” https://www.fundacjavive.org/recycling-na-miare/

Organizatorzy:
Fundacja VIVE Serce Dzieciom
Muzeum Narodowe w Kielcach

Patroni:
Kuratorium Oświaty w Kielcach
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
VIVE Textile Recycling Sp. z o.o.
Radio Kielce S.A.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy