Sławomir Szmal balsamem dla przegranych
Scrolluj dalej
08/10/2015

Trzeci dzień XII edycji Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej dofinansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Świętokrzyskiego, PGNiG Obrót Detaliczny, Prezydenta Kielc, Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej i Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Bilcza radośnie witała najmłodszych zawodników. Kibice z plakacikiem BILCZA od pierwszych minut turnieju aktywnie włączali się w życie na parkiecie.

Pani Dyrektor Urszula Wróblewska pozdrowiła wszystkie zespoły, a zawody porównała do mini Euro. Prezes Fundacji Grażyna Jarosz ubrana w narodowe barwy przypomniała o przyszłorocznych Mistrzostwach Europy i oczywiście o konkursie na najlepsze zdjęcie z kibicowania polskim zawodnikom. Pierwszy mecz Bilcza – Końskie Nr 1 zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy. „Hubert Kania, Hubert” dopingowały uczennice na trybunach. Hubertowi udało się pokonać bramkarza tylko 3 razy, gdy tymczasem jego kolega z drużyny Mateusz Lurzyński rzucił w tym spotkaniu aż 6 bramek. Przyśpiewek nie miał, ale za to już wiemy, gdzie rozegramy mistrzostwa za 4 laty – oczywiście w Bilczy, tak donośnie śpiewały dziewczęta. Szkoły z Modliszewic i Królewca dominowały dzisiaj na parkiecie. Bramkarze z trzech przeciwnych drużyn aż 123 razy musieli wyjmować piłkę od zawodników – faworytów zawodów. Pozostałe 3 zespoły rzuciły w sumie 99 bramki – o 25% mniej. Na zakończenie przyjechał Sławomir Szmal. Wśród młodych zawodników zapanowało istne szaleństwo na spotkanie z Mistrzem. Chcieli nawet skończyć ostatni mecz przed czasem, by tylko nie przegapić możliwości zrobienia sobie zdjęcia z Panem Sławkiem
i oczywiście zdobycia autografu. Powodzenie miały plakaty z Małej Ligi – podwójna pamiątka. Młode zawodniczki chwaliły się swoim dorobkiem autografów. Koniecznie chcą teraz zdobyć podpisy nowych zawodników KS VIVE Tauron Kielce.
W meczach ćwierćfinałowych zagrają szkoły z Modliszewic, Królewca i Masłowa.

Dzisiejsze mecze sędziowali: Tomasz Olesiński i Piotr Oleksyk

WYNIKI meczów z trzeciego dnia XII turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej.

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy