Stanisław Moniuszko w tkaninie
Scrolluj dalej
28/02/2019

Dwumiesięczne przygotowania, przyjmowanie zgłoszeń i … konkurs „Recycling na miarę. Moniuszko inspiruje” mógł ruszyć. Było uroczyście. Galeria kieleckiego „Plastyka” z trudem pomieściła przybyłych gości. 120 uczniów z nauczycielami, dyrektor Świętokrzyskiej Filharmonii Jacek Rogala, dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Jacek Kowalczyk, główny animator kieleckiego WDK Tomasz Irski i starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach Jacek Staromłyński. Były przemowy przybyłych gości, prezentacja historii i tematyki cyklu konkursów „Recycling na miarę” opracowana przez fachowca od recyclingu tkanin Marlenę Zimnicką z Działu Marketingu partnera projektu VIVE Texile Recycling Sp. z o.o. fundatora Fundacji, a na koniec życzenia owocnej pracy od prezes Zarządu VIVE Management Agnieszki Servaas przekazane przez jej asystentkę Sylwię Sołtys.

Po uroczystym otwarciu rozpoczęła się twórcza praca w ośmiu pracowniach pod kierownictwem nauczycieli kieleckiego „Plastyka”. Z tkanin pochodzących z recyclingu w ciągu 3 godzin uczestnicy warsztatów wyczarowali wspaniałe dzieła. Był początek uwertury koncertowej „Bajka” na pięciu obrazach, wyczarowane nutki na pięciolinii, nieszczęśliwa Halka, nutowa ścieżka dywanowa czy niczym Światowid posąg na wiklinowym szkielecie z czterema słowiańskimi kobietami uwieńczony nutami. Fundacja VIVE Serce Dzieciom zadbała o poczęstunek pierogami jak również pączkami, by tradycja „tłustego czwartku” przynoszącymi szczęście, spełniła się dla uczestników konkursu. Wszystkie dzieci biorące udział w warsztatach otrzymały dyplomy, a 30 szkół, od firmy VIVE Textile Recycling Sp. z o.o., po 20 kg tkanin do pracy nad artystycznymi dziełami.  Pomysłodawczyni konkursu, prezes Zarządu Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz, żegnając uczestników obiecała odwiedziny w niektórych szkołach 5 maja, by wspólnie spędzić 200 rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki.

Konkurs „Recycling na miarę. Moniuszko inspiruje” organizowany przez Fundację VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach

Patronat:

Radio Kielce S.A.

Świętokrzyska Filharmonia

VIVE Textile Recycling Sp. z o.o.

Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty
Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy