Strefa pozytywnych myśli
Scrolluj dalej
25/07/2018

Od pomysłu do realizacji minęło zaledwie kilka miesięcy. 14 młodych osób, wolontariuszy i stypendystów Fundacji VIVE Serce Dzieciom, po wielu dyskusjach ustaliło, że najlepsza integracja jest podczas długich rozmów. Rozmawia się najlepiej na ławeczce, więc trzeba ławeczkę postawić obok „Przystani Korab”. Dodatkowo jeszcze warto przypominać, że bez marzeń życie nic nie jest warte, a marzenia należy zamieniać w czyn i tak obok ławeczki postanowiono postawić ścianę pozytywnych myśli. VIVE Textile Recycling dostarczyła deski z wootexu – materiału ekologicznego, który powstał, po odbyciu odpowiedniego procesu technologicznego, z niepotrzebnych tkanin oraz recyclingowego plastiku.

Potem było wielkie malowanie desek, wyszukiwanie ciekawych cytatów na dobry początek pozytywnego myślenia o sobie i szykowanie terenu pod misternie opracowany plan przytulnego kącika do rozmów na świeżym powietrzu. Gdyby nie pomoc Spółdzielni Mieszkaniowej w Staszowie, Burmistrza Leszka Kopcia i kilku silnych Panów, trudno byłoby samemu sobie ze wszystkim poradzić.

Dzisiaj wielkie święto z przecięciem wstęgi. Wiktoria i Jakub wspaniale poprowadzili event, a przybyli Goście z dumą patrzyli na staszowską młodzież i jej dzieło. Były kwiaty dla Pań Beaty Rachoń i Beaty Wójcik niezastąpionych we wszystkich działaniach.

Potem tort, zabawy dla dzieci, zapoznawanie się z sąsiadami i … pierwsze rozmowy na ławeczce.

Prezes Fundacji Grażyna Jarosz już wie, że jeśli na „Ścianie pozytywnych myśli” pojawiło się hasło:

„Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili, pokaż, że się mylili” Fundacyjna młodzież poradzi sobie w życiu.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy