Święto Ziemi; odświętnie i na codzień
Scrolluj dalej
18/05/2017

1200 dzieci na spotkaniach w 17 przedszkolach skandowało „Dbam o świat od najmłodszych lat. Grupa VIVE i Grupa MAC odbyła wędrówkę po Ziemi Świętokrzyskiej z edukacyjnym projektem dotyczącym ochrony środowiska.

Młodzi słuchacze, bardzo wdzięczni, z zainteresowaniem słuchali opowiadania czytanego przez menadżerów Grup VIVE i MAC o Zosi i Janku i wspaniale uczyli się zasad wyrzucania odpadów do pojemników w odpowiednim kolorze. Poznawali takie trudne słowa jak: recycling, ekologia, segregacja, ale i wydawnictwo czy fundacja. Pani Edyta Kraska, prowadząca zajęcia pytała: „Czy takie małe dzieci jak wy, też mogą coś robić, aby świat był‚ piękny i czysty?”. Dzieci chórem odpowiadały, że nie wolno zaśmiecać, a także odpowiedzialnie sprzątać.

W ostatnich spotkaniach w przedszkolu przy ulicy Prostej w Kielcach uczestniczyli Fundator Fundacji VIVE Serce Dzieciom i jednocześnie Prezes VIVE Textile Recycling a także Klubu Sportowego VIVE Tauron Kielce Bertus Servaas oraz Prezes MAC Edukacji Grzegorz Kowalski. Panowie byli zachwyceni dziećmi, które chwaliły się jak pomagać rodzicom w porządkach i wiedzą do jakiego worka należy wrzucać papier, a do jakiego szkło czy plastyk. Pan Servaas sam pochwaliĹ‚ się, że dzisiaj przedyskutował z ogrodnikami konieczność pamiętania o brązowym pojemniku na wszystkie odpady biodegradowalne. Piosenka zakończyła te wspaniałe lekcje edukacyjne.

„Ziemia to wyspa, to wyspa zielona

Wśród innych dalekich planet,

To dom jest dla ludzi i zwierząt,

Więc musi być bardzo zadbany”

 

Partnerzy projektu „Dbam o świat od najmłodszych lat!”
Fundacja VIVE Serce Dzieciom i MAC Edukacja

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy