Tomasz – Krystianowi
Scrolluj dalej
08/10/2016

Krystian Sobieraj – koszykarz z drużyny na wózkach, Tomasz Strząbała – drugi trener KS Vive Tauron Kielce. Co łączy obu Panów?


Krystian z numerem 11 na koszulce, gra w drużynie Pactum Scyzory Kielce. Mieszka w Starej Zbelutce koło Łagowa, a na treningi do Suchedniowa jeździ z mamą – ponad 80 km w obie strony. Wracają do domu często w godzinach wieczornych. Wymaga to od nich bardzo dużo wysiłku, ale zarówno mama , jak i Krystian mówią warto. Krystian, mimo bezwładu nóg, jest radosnym chłopcem, który z wielkim zapałem opowiada o swojej pasji. Opowiada z entuzjazmem o meczach, drużynie, rywalizacji, sukcesach i porażkach. Jak każdy sportowiec marzy o Olimpiadzie. Jest młody, ma dopiero 15 lat; ma szansę!
Fundacja VIVE Serce Dzieciom spotkała się z Krystianem podczas uroczystego otwarcia specjalnej windy, dzięki której łatwiej dostaje się do mieszkania na pierwszym piętrze. Do tej pory „wchodził” po schodach opierając się na rękach, albo pomagała mama. Dopóki był mały, wszystko było prostsze, ale z każdym dniem stawało się to coraz trudniejsze. Winda, która wydawała się utopią ze względu na koszt ponad 40 tys. zł., nagle – w wyniku sprzyjających okoliczności – mogła być  zainstalowana. Znalazły się pieniądze. Pomogło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z Kielc w kwocie 20 tys. zł. i w takiej samej wysokości Fundacja VIVE Serce Dzieciom oraz indywidualni Donatorzy.
Fundacja VIVE Serce Dzieciom skorzystała ze środków konta SOS, na którym są pieniądze przekazane przez drugiego trenera KS Vive Tauron Kielce Tomasza Strząbałę. To są środki od Darczyńców, którzy pomagali Mu, gdy chorował.

Tomasz Strząbała był bardzo wzruszony, że właśnie sportowiec dostał wsparcie od Fundacji, bo wie, jak dużo pracy musi pokonywać każdy zawodnik, by osiągać sukcesy i jak dużo znaczy wówczas pomoc umożliwiająca pokonywanie trudów codziennego dnia. Tomasz zna Krystiana tylko z opowieści prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom, ale ma nadzieję, że w najbliższym czasie spotkają się.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy