Trzy drużyny z 8 punktami i dwa awanse
Scrolluj dalej
17/11/2015

Dwunasty dzień XII edycji Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej dofinansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Świętokrzyskiego, PGNiG Obrót Detaliczny, Prezydenta Kielc, Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej i Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Aż dziesięć dni gimnazja z Iłży i Sukowa czekały na swoich konkurentów do czwórki finałowej . Zanim jednak sędzia Piotr Oleksyk odgwizdał koniec ostatniego meczu w Osieku, zostało rozegranych dziewięć bardzo emocjonujących spotkań. Najpierw oczywiście było uroczyste rozpoczęcie dwunastego dnia tegorocznego turnieju. Pani dyrektor Irena Kicińska, podobnie jak w poprzednich latach, bardzo serdecznie przywitała przybyłe zespoły życząc wszystkim niezapomnianych wrażeń i gry fair play.

Pierwsze spotkanie gospodarze kontra Michałów. Z dużą przewagą wygrał Osiek, a „ósmy zawodnik” natychmiast aktywnie włączył się do gry. I tak było przez cały dzień. Kibice dopingowali bardzo mocno wszystkie drużyny, a najmocniej własną, z Osieka. Atmosfera wspaniała, a trenerzy i zawodnicy z: Osieka, Wolicy i Lelowa robili przymiarki kto z kim ma wygrać, żeby ich zespół trafił do pucharowej czwórki dwunastej Małej Ligi Piłki Ręcznej. Zwycięstwo Lelowa nad Osiekiem dawało możliwość gry w półfinale zawodnikom z województwa śląskiego, ale pod warunkiem, że Wolica wygra z gospodarzami. Trener Tomasz Dziurzyński z Wolicy, po przegranej z Osiekiem, nie dowierzał, że awansował. Wraz z konkurentami miał po osiem punktów, a bilans bramkowy ze wszystkich gier najmniej korzystny. Znaleźli się w ścisłej czwórce dzięki wygranej w bezpośrednim pojedynku z Lelowem, w którym pokonali przeciwnika aż ośmioma bramkami. Arytmetyka wskazała również, że między trzema drużynami – pretendentami do pucharów, różnica bramek była najmniej korzystna dla Lelowa. Tak więc liczenia było sporo, a znajomość zasad Regulaminu MLPR konieczna do wskazania wygranych dzisiejszego dnia.

Awansowały po zaciętych meczach gimnazja z Osieka i Wolicy. Pozostałe trzy szkoły zajęły kolejno miejsca:
III – Lelów, IV – Wilczyce, V – Michałów, a tabelę zamknęło gimnazjum z Sichowa Dużego. Sędzia Tomasz Olesiński wraz z Dyrektor Ireną Kicińską i specjalistą d.s. marketingu KS Vive Tauron Kielce Maciejem Czerwcem wręczyli najlepszym zawodnikom nagrody.

Królem strzelców został Radosław Rutkowski, najlepszymi: zawodnikiem Mateusz Szczerba z Lelowa, a bramkarzem Mateusz Kałużny z Osieka. Do półfinałów i finałów zostały dwa pracowite tygodnie treningów dla zwycięskiej czwórki grupy gimnazjalnej.

Dzisiejsze mecze sędziowali: Piotr Oleksyk i Tomasz Olesiński

Wyniki meczów z dwunastego dnia XII turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy