Trzynastka – jak zawsze szczęśliwa dla wygranych
Scrolluj dalej
13/10/2015

Czwarty dzień XII edycji Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej dofinansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Świętokrzyskiego, PGNiG Obrót Detaliczny, Prezydenta Kielc, Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej i Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

„Spać przed dniem turniejowym jest trudno” – takimi słowami przywitali nas chłopcy – gospodarze dzisiejszego dnia zawodów w Szkole Nr 25 w Kielcach.

Najmłodsi zawodnicy z drugiej grupy szkół podstawowych podczas uroczystego otwarcia z dużym zainteresowaniem wysłuchali przywitania Pana Dyrektora Sylwestra Ozgi, który przypomniał o zasadach fair play i życzył, by wygrał najlepszy zespół. By zagrać w turnieju Euro 2016 chłopcy są jeszcze za mali, ale kto wie, może wśród nich są wielkie osobowości przyszłej polskiej kadry? Wysoki poziom, jaki zaprezentowali chłopcy ze szkół Nr 11 i 25 z Kielc podczas pierwszego meczu, dawał takie nadzieje.
Największą uwagę skupiał na obecnych w hali kibicach ośmioletni Maciej Wiśniewski, u którego widać nie tylko wielki zapał do gry, ale również nabyte już umiejętności gry w zespole. W kolejnych meczach zawodnicy kieleccy nie dali pokonać się żadnej drużynie. Tylko trzy mecze udało się wygrać pozostałym teamom. Do ćwierćfinałów awansował jeszcze Michałów. Trenerzy skrzętnie policzyli punkty – sprawa bardzo istotna, bo dorobek punktowy z eliminacji przechodzi do punktacji w tabelach ćwierćfinałów. 3 listopada w Masłowie spotkają się zespoły z Kielce Nr 11 (4 pkt.), Modliszewic (3 pkt.), Królewca (3 pkt.), Kielce Nr 25 (2 pkt.) oraz Masłowa i Michałowa z zerowym dorobkiem punktów.

Niespodzianką dla młodych zawodników była wizyta zawodnika KS Vive Tauron Kielce Karola Bieleckiego. Gratulował najlepszym zawodnikom dnia i założył im na szyję złote medale. Wszyscy dostali koszulki z logo Euro 2016 i Małej Ligi. Pan Karol potem składał autografy na plakatach, kartkach czy piłkach, a długa kolejka młodych fanów cierpliwie czekała w bardzo solidnie uporządkowanej kolejce.

Dzisiejsze mecze sędziowali: Tomasz Olesiński i Paweł Popiel

WYNIKI meczów z czwartego dnia XII turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej.

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy