W Czajkowie Ożarów ponownie zabłysnął formą!
Scrolluj dalej
23/11/2016

W Czajkowie Południowy od trzynastu lat gramy Małą Ligę Piłki Ręcznej. Do tej pory witała nas Pani Maria Swatek. Przeszła od tego roku na emeryturę, a Jej następczyni Pani Dyrektor Dorota Misztal-Strzała z równie wielkim sercem przyjęła nas w szkolnych progach. Prezes Fundacji Grażyna Jarosz odczytała list gratulacyjny na Jubileusz 100 – lecia szkoły Podstawowej i 10 – lecia Gimnazjum.
Po uroczystym otwarciu ćwierćfinałowych meczów rozpoczęła się walka o punkty. Dopiero teraz zawodnicy zrozumieli, jak ważne były zwycięstwa w eliminacjach. Najbardziej odczuli to gospodarze, którzy mimo wygranych dzisiaj trzech meczów nie zakwalifikowali się do ścisłego finału, bo… wnieśli do tabeli z poprzedniego etapu 0 punktów. Najlepsza drużyna grupy 1 Szkoła Podstawowa Nr z Jędrzejowa dzisiaj nie dała rady żadnej drużynie. Jakoś te piłki nie chciały wpadać do bramek przeciwników… Za to zwycięzcy 2 grupy, Szkoła Podstawowa z Ożarowa, utrafiła wspaniale z formą pokonując wszystkich przeciwników. Zajęła pierwsze miejsce w grupie A i do przyszłego tygodnia będzie czekała na przeciwnika do „gry na krzyż” z grupy B. Drugą drużyną, która zagra w ścisłym finale, jest Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 ze Staszowa. Po eliminacjach miała tylko 2 punkty, ale dzisiejsze mecze pozwoliły na awans. Zawodnicy staszowscy podczas meczu Czajków Południowy – Busko Zdrój zawzięcie kibicowali gospodarzom, bo wiedzieli, że wygrana Buska wyeliminuje ich z dalszych zawodów. Wszystko potoczyło się po ich myśli i już wiedzą, że 13 grudnia zawalczą o miejsce na podium. Największą sympatią, szczególnie zawodników Ożarowa i Jędrzejowa, cieszyła się dzisiaj bramkarka z Czajkowa Weronika Goleń, która wspaniale broniła i mimo przegranych rywali właśnie od nich przesyłane miała całusy i oczywiście moc oklasków.
Paweł Paczkowski, zawodnik KS VIVE Tauron Kielce, który dojechał na zakończenie turnieju opowiedział o swojej karierze sportowej i odpowiedział na pytania młodych zawodników. Szaliki klubowe wręczył najlepszym dzisiejszego dnia zawodów: bramkarce z Czajkowa – Weronice Goleń, zawodnikowi Oskarowi Szotowi z Ożarowa i najlepszemu strzelcowi – Alexowi Kowolikowi ze staszowskiej „trójki”. Potem były jeszcze zdjęcia i oczywiście autografy od znakomitego gracza.

Wyniki-meczów-z-dziesiątego-dnia-XIII-turnieju-Małej-Ligi-Piłki-Ręcznej

Turniej finansowany ze środków Fundacji VIVE Serce Dzieciom, 1%, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy