Europejski Tygodzień Zmniejszania Odpadów w przedszkolach
Scrolluj dalej
20/11/2017

Dzisiaj rozpoczyna się Europejski Tydzień Zmniejszania Odpadów (EWWR). Jest to inicjatywa mającą na celu promowanie wdrażania działań podnoszących poziom świadomości na temat zrównoważonego zarządzania zasobami i odpadami. Hasłem są postulaty: Reduce, Reuse, Recycle.

Ponad 13 tysięcy wydarzeń zostało zgłoszonych w tegorocznej edycji przez różne organizacje w całej Europie. Mają one zwracać uwagę mieszkańców Starego Kontynentu na ogrom produkowanych przez nich śmieci oraz spopularyzować sposoby ograniczania ich ilości i odpowiedniego postępowania z odpadami.

Wśród wydarzeń jest również akcja „Dbam o świat od najmłodszych lat” realizowana przez Fundację VIVE Serce Dzieciom wspólnie z Wydawnictwem MAC Edukacja w 9 przedszkolach w powiecie kieleckim. Poprzez zabawę i interaktywne ćwiczenia dzieci dowiedzą się co to jest recycling, jak selekcjonować odpady i jak ważne jest powtórne wykorzystanie wyrzuconych przedmiotów, by środowisko w którym żyjemy było czystsze i zdrowsze.
W inicjatywę włączają się przedstawiciele spółek Grupy VIVE i Grupy MAC. Zadaniem kadry managerskiej będzie czytanie opowiadań z eko-morałem dzieciom w przedszkolach z regionu świętokrzyskiego.

Informacja o zgłoszeniu projektu „Dbam o świat od najmłodszych lat” do Europejskiego Tygodnia Odpadów dostępna jest pod linkiem: http://www.ewwr.eu/actions/project_archive_new/take-care-of-the-world-from-kindergarten-dbam-o-wiat-od-najmodszych-lat

 Bez nazwy

 

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy