W przedszkolach trzecie „R” z zasady gospodarki odpadami
Scrolluj dalej
27/11/2017

Mieć wpływ na środowisko naturalne od najmłodszych lat. To przesłanie edukacyjnego programu „Dbam o świat od najmłodszych lat” prowadzonego przez Fundację VIVE Serce Dzieciom i MAC Edukację przyświecało w Europejskim Tygodniu Redukcji Odpadów menadżerom tych dwóch firm korporacyjnych czytającym dzieciom opowiadanie proekologiczne.
Pięciolatkowie i sześciolatkowie poznawali „zasadę 3R” (od ang. reduce, reuse, recycle). gospodarowania odpadami doskonale się bawiąc. Dzieci „czyściły” las wrzucając porzucone w nim przedmioty do określonego koloru worka. Edyta Kraska z MAC Edukacji prowadziła z dziećmi wspaniały dialog o możliwości odzyskiwania odpadów. Nucona była piosenka o Zuzi całej ze szmatek, dzieci chwaliły się, jak pomagają rodzicom w porządkach, co można zrobić z ubranka po młodszym rodzeństwie, co powstaje po przeróbce plastikowych butelek. Dzieci nie mogły wyjść z podziwu, gdy jeden z dyrektorów Grupy VIVE – Piotr Brzeziński opowiedział, że podczas odpowiedniej obróbki przerabia się niepotrzebne tekstylia na tworzywo służące do wyrobu ławek, stołów czy innych przedmiotów użytkowych.
20 listopada wędrówkę po przedszkolach rozpoczęły, odwiedzając dwie placówki w Kielcach, panie Agnieszka Servaas wiceprezes VIVE Textile Recycling i Monika Babiarz-Kasza – Menedżer Działu Marketingu Grupy MAC,
21 listopada czytał w Nowinach Paweł Boczek dyrektor działu zakupu surowca VIVE Textile Recycling,
22 listopada w Bodzentynie Dorota Ciołak dyrektor personalny VIVE Textile Recycling
23 listopada w Chęcinach Piotr Brzeziński Dyrektor Biura Badań i Rozwoju VIVE Textile Recycling,
24 listopada w Kielcach Anna Lyda dyrektor Marketingu VIVE Textile Recycling,
i Krzysztof Łusiakowski Dyrektor ds. Finansowania VIVE Textile Recycling

Wędrówka zakończyła się 27 listopada w Kielcach, gdzie czytał Maciej Śledziński dyrektor operacyjny VIVE Transport, a w Chmielniku Patryk Tomczyk – Członek Zarządu Grupy MAC

„Dbam o świat od najmłodszych lat” – akcja do której bardzo chętnie zgodzili się przystąpić dyrektorzy dziewięciu przedszkoli, którzy wiedzą, że warto myśleć przyszłościowo i zmieniać świat – zaczynając od siebie.

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy