W Staszowie bez niespodzianek
Scrolluj dalej
19/11/2015

Trzynasty dzień XII edycji Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej dofinansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Świętokrzyskiego, PGNiG Obrót Detaliczny, Prezydenta Kielc, Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej i Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Grupa B szkół podstawowych zamykała dzisiaj dwa pierwsze etapy Małej Ligi. Ostatnie szkoły w trzynastym dniu turnieju walczyły o awans do finałowej czwórki. Podczas otwarcia nikt nie mówił o pechu czy szczęściu. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Staszowie Ewa Rzepecka gratulowała ćwierćfinalistom zwycięskiego przebrnięcia pierwszego etapu i życzyła wspaniałych podań i rzutów. Pan Rafał Glegoła Dyrektor hali OSiR, w której dzisiaj odbywały się zawody, uświadomił młodym ludziom, że gwizdek w Małej Lidze po raz pierwszy wybrzmiał, gdy większość z nich miała zaledwie roczek. Otworzył uroczyście zawody i zaczęło się granie. Bramkarz z Osieka w ciągu 24 minut wyjął z siatki 18 bramek, gdy jego przeciwnik z Wilczyc tylko 7. Potem „Trójka” ze Staszowa z podobnym wynikiem, bo 19:7, zakończyła mecz z Sukowem. Dzień toczył się bez większych emocji i bez niespodzianek.
Najlepsze drużyny z eliminacji: Wilczyce i Staszów nie oddały prymatu w ćwierćfinałach. Z dużym zainteresowaniem oczekiwany był mecz między tymi zespołami. Gospodarze skapitulowali. W półfinałach szkół podstawowych Wilczyce spotkają się z Królewcem, a Staszów nr 3 z Kielcami Nr 11.

Na zakończenie dnia przyjechał zawodnik KS Vive Tauron Kielce Grzegorz Tkaczyk, który w swojej karierze sięgnął po największe trofea sportowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali podpisane przez niego plakaciki, a najlepszych udekorował medalami. Otrzymali je strzelec: Jakub Hawryluk ze Staszowa, bramkarz: Norbert Jastrząb z Sichowa Dużego oraz zawodnik: Mateusz Macioszek z Wilczyc.

Teraz przed Małą Ligą ostatnie spotkania – 4 w ramach półfinałów, 3 o trzecie miejsce i 3 o pierwsze.
Na ten dzień wszyscy musza poczekać jeszcze 12 dni.

Dzisiejsze mecze sędziowali: Piotr Oleksyk i Tomasz Olesiński

Wyniki meczów z trzynastego dnia XII turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy