W Wąchocku Liga na serio
Scrolluj dalej
15/10/2015

Piąty dzień XII edycji Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej dofinansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Świętokrzyskiego, PGNiG Obrót Detaliczny, Prezydenta Kielc, Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej i Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

W Wąchocku, stolicy humoru, podobno już nikt nie ogląda telewizji, bo … sołtys założył żaluzje.

Turniej Małej Ligi za to obserwowany był przez cały dzień przez młodzież z Gimnazjum im. Majora Jana Piwnika. Sam Sołtys Marek Samsonowski przybył powitać zawodników z sześciu szkół: Iłży, Mniowa, Miedzierzy, Rogowa, Szerzaw i Wąchocka. Nastąpił przyjemny moment przekazywania prezentów –Wicedyrektor Gimnazjum Beata Sikorska otrzymała koszulkę z logami Euro 2016 i MLPR, a Sołtys białoczerwony kapelusz, w którym obiecał kibicować polskim zawodnikom. Prezes Fundacji przebrała się od razu w koszulkę, którą przekazał jej Sołtys z własnoręczną dedykacją. O organizatorach nie zapomniał Burmistrz Wąchocka i przekazał wszystkim gadżety promujące miasto. Uroczystości powitalne dobiegły końca i zaczął się dzień turniejowy.

Zespoły wspaniale przygotowane reprezentowały wysoki poziom gry. Najbardziej zaciekłe mecze, gdzie remisowy wynik na tablicy pojawiał się bardzo często notowano w spotkaniach: Iłży z Wąchockiem (9:10), Wąchocka z Mniowem (14:11) i Rogowa z Szerzawami (14:13). Trenerka Wąchocka Aldona Parka była niepocieszona wynikiem dzisiejszego dnia. Wygrane dwa mecze w pierwszej fazie turnieju nie zapowiadały braku awansu do ćwierćfinału. Forma zawodników załamała się po 12.00, kiedy rozgrywane były mecze wśród najlepszej czwórki. Nawet kibice nie pomagali. Chłopcy dzisiaj nie dali rady. Za rok obiecali wygrać cały turniej. Trzymamy ich za słowo. Końcowym akcentem był przyjazd zawodnika KS Vive Tauron Kielce Pawła Paczkowskiego. Pracowicie podpisał plakaty w rozmiarze A5 dla wszystkich uczestników dzisiejszego dnia turniejowego. Opowiedział chłopcom o swojej karierze i podkreślił, że w życiu bardzo ważna jest przyjaźń, którą zawiera się podczas wspólnych spotkań czy gry na parkiecie.

Pan Paweł wręczył koszulki i medale dla najlepszego zawodnika dnia – Szymona Kosa z Miedzierzy, strzelca Wiktora Żurka z Iłży i bramkarza – Bartłomieja Bado z Szerzaw. Oczywiście wszystkie zespoły zrobiły sobie zdjęcia z Panem Paczkowskim.

Mecze o półfinał rozegrane zostaną 5 listopada w Iłży pomiędzy gimnazjami z Sukowa, Piekoszowa, Nazaretu z Kielc, Szerzaw, Miedzierzy i Iłży.

Dzisiejsze mecze sędziowali: Piotr Oleksyk i Paweł Popiel

WYNIKI meczów z piątego dnia XII turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej.

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy