WARIACJE NIE TYLKO NA LICZYDŁACH
Scrolluj dalej
02/04/2019

Studentki z Instytutu Matematyki  Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przypomniały dzisiaj „zwariowanym” młodym matematykom z czwartej klasy Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kielcach o setnej rocznicy powstania Towarzystwa Matematycznego przypadającej na  2 kwietnia. W tym roku to szczególna data, bo Senat ogłosił rok 2019 Rokiem Matematyki, by w ten sposób uhonorować polskich uczonych, a także by docenić znaczenie tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństw.

Na cotygodniowych zajęciach pojawiły się dzisiaj: prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz, specjalista od Marketingu w VIVE Textile Recycling Marlena Zimnicka oraz wicedyrektor Szkoły Anna Pierzak. Wszystkie panie wspólnie z uczniami przystąpiły do rozwiązywania zadań przygotowanych przez studentki. Należało wykonać wskazane obliczenia, potem zaciemnić przypisany im kratki i … po kilkunastu ruchach zobaczyć pandę! Cyfry rzymskie zaś po rozszyfrowaniu pozwoliły odkryć świąteczną palmę wielkanocną. Jak zawsze były narady, wspólne liczenie i dużo radości po otrzymaniu właściwego wyniku. Panie z VIVE obdarowały młodych matematyków drobnymi upominkami, a Pani Dyrektor Pierzak nie mogła się nacieszyć ze swych zdolnych uczniów.

Panie Grażyna i Marlena, które zaraz po przyjściu dostały reprymendę, że tak rzadko przychodzą obiecały poprawić się i wizytę zapowiedziały na Dzień Dziecka.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy