Wielka sztuka młodych artystów. Recycling na każdą porę roku.
Scrolluj dalej
07/06/2017

Młodzi artyści tłumnie przybyli do kieleckiego „Plastyka” na finałowe spotkanie konkursu „Recycling na miarę. 4 pory roku”. Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz z wielką radością witała wszystkich przybyłych, ale przede wszystkim nauczycieli i uczniów, którzy tak chętnie podjęli trud zmagań o nagrody konkursowe.

Panie Dyrektorki Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego – Maria Kowalczyk i Małgorzata Surma – już w lutym, kiedy zaczynał się projekt, wiedziały, że odniesie on sukces. Warsztaty, które wówczas, 22 lutego, przygotowali nauczyciele „Plastyka” na otwarcie projektu, cieszyły się dużym zainteresowaniem i dobrze rokowały na przyszły przebieg prac uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Napłynęły 252 prace z 30 szkół. Piękne, barwne obrazy przygotowane ze ścinków materiałów oddawały wspaniale nastroje, jakie panują w okresie czterech pór roku. 31 maja Kapituła Konkursu, której przewodniczyła Pani Agnieszka Servaas współfundatorka Fundacji VIVE Serce Dzieciom, zmierzyła się z trudnym zadaniem wyłonienia 12 najciekawszych dzieł godnych nagród konkursowych. Postanowiono w szczególny sposób docenić artyzm i staranne wykonanie obrazów szkół z Zespołu Szkół im. Stanisława Kostki i Gimnazjum z Łopuszna i przyznano specjalne nagrody po 1000 zł. 12 uczniów otrzymało po 150 zł., a szkoły do których uczęszczają po 300 zł.

Podczas finałowej gali dyplomy dla nagrodzonych wręczali kolejno: dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego Maria Kowalczyk, doradca Wojewody Świętokrzyskiego Andrzej Pruś, Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Jacek Kowalczyk i Wicedyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury Alojzy Sobura. Promesy zapewniające wypłatę nagród przekazywała nagrodzonym Przewodnicząca Kapituły Konkursu Agnieszka Servaas, wiceprezes VIVE Textile Recycling.
Występy zespołu „Efekt” z Brynicy, Joanny Chowaniec i Moniki Smorągiewicz uświetniły finałową galę konkursu „Recycling na miarę. 4 pory roku”.
Zebrani mieli okazję zobaczenia wybranych, najlepszych dzieł przysłanych na konkurs. Były wspólne zdjęcia, rozmowy i oczywiście zwiedzanie pracowni w „Plastyku”.

Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom zaprosiła wszystkich do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym. Wolontariuszki z „Plastyka”, które obsługiwały event, zakończyły pracę i … mogły spokojnie napić się herbaty.

Projekt „Recycling na miarę. 4 pory roku” realizowany przez Fundację VIVE Serce Dzieciom w partnerstwie z Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego pod patronatem Polskiego Radia Kielce i Kuratorium Oświaty oraz Wydawnictwa MAC Edukacja.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy