Wigilia u Mistrzów Matematyki
Scrolluj dalej
16/12/2016

W Sali Rady Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zabrzmiały kolędy zaśpiewane przez gimnazjalistów Programu Stypendialnego, ich Rodziców, Gospodarzy i Fundację VIVE Serce Dzieciom.
Gości przywitała Pani Prodziekan, doktor Magdalena Chrapek, która podkreśliła, jak wielką przyjemnością jest gościć młodych naukowców. Do głosu Pani Doktor dołączył Pan Prodziekan dr hab. Dariusz Banaś zaznaczając, że liczy na długotrwałą współpracę z młodzieżą. Prezes Fundacji Grażyna Jarosz w imieniu wszystkich złożyła świąteczne życzenia. Zacytowała słowa pastorałki „Śniegu cieniutki opłatek”:
„…Bo tylko jedna jest noc w takiej bieli,
Kiedy do okien sfruwają anieli,
By się nowiną radosną podzielić,
Byśmy wiedzieli,
Że kiedy płynie kolęda nad światem
I spada śniegu cieniutki opłatek
I dary niosą do szopy królowie
Rodzi się człowiek…”
i życzyła, by w Dzień Bożego Narodzenia narodzić się od nowa, by móc podejmować nowe wyzwania i postanowienia.
Było łamanie się opłatkiem, a potem uroczysty, wigilijny poczęstunek i drobne upominki. A także spontaniczny mini-recital znanych kolęd w wykonaniu matematycznych ochotników. Oczywiście z towarzyszeniem chóru składającego się ze wszystkich uczestników
Po świątecznym spotkaniu stypendyści udali się do przewidzianych w projekcie zajęć, czyli na warsztaty, podczas których prezentowali konkursy matematyczne ogłaszane przez różne organizacje oraz poznali dalsze zasady i regulaminy zadań. Dzień „roboczy” Mistrzów Matematyki okrasił wykładem Pan Prof. Michał Wojciechowski.

Partnerami Programu są: Fundacja mBanku, Instytut Matematyki UJK w Kiecach, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Fundacja VIVE Serce Dzieciom,  VIVE Textile Recycling Sp. z o.o.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy