WOLONATRIUSZE DLA SKRZYDLATYCH PRZYJACIÓŁ
Scrolluj dalej
15/03/2022

Baza Staszowskiego Wolontariatu ruszyła z pierwszym „małym projektem”. Szkolne koło wolontariatu przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki postanowiło przypomnieć wszystkim o ważnej roli, jaką pełnią ptaki w naszej biosferze. Działanie zostało dokładnie przemyślane przez piątkę uczniów, którzy wspólnie z mentorami i opiekunką Grażyną Kwiecień zaplanowali działania od 15 marca do 22 kwietnia – Dnia Ziemi.
Dzisiaj 30 wolontariuszy w towarzystwie opiekunów i przyjaciół w marszowym rytmie dotarło do Parku Miejskiego im. Górników Siarkowych, gdzie na drzewach przy pomocy pracowników MPGM zawieszone zostały 22 budki lęgowe. W wydarzeniu uczestniczyły władze Staszowa Burmistrz Leszek Kopeć, Wiceburmistrz Ewa Kondek, Zastępca Nadleśniczego w Nadleśnictwie Staszów Tomasz Marcinek oraz Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz. Zanim jednak budki lęgowe znalazły się na odpowiedniej wysokości na drzewach, nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego ornitolog Grzegorz Skubera opowiedział o zwyczajach zamieszkujących te małe mieszkanka istot. Zwrócił uwagę na konieczność ich okresowego czyszczenia i pochwalił liderów projektu z SP Nr 1 za fachowy zakup, z właściwego drewna, z otworem dla ptaków na odpowiedniej wysokości i właściwej wielkości. Pan Grzegorz zobowiązał młodzież do dbania o ptaki nie tylko od święta. Już dzisiaj młodzież obiecuje, że będzie obserwować założone przez siebie ptasie osiedle.
Goście wydarzenia z podziwem patrzyli na dobrą organizację eventu. Dbałość o szczegóły widać było na każdym miejscu. Duża to zasługa Pani Beaty Wójcik i Pani Agnieszki Maćkowiak pracujących na zajęciach warsztatowych z dziećmi w Bazie Wolontariatu i oczywiście Pani Grażyny Kwiecień nadzorującej pracę dzieci w szkole. Przed wszystkim jednak liderzy projektu: Amelka, Gosia, Natalia, Adrian i Hubert spisali się na szóstkę.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Aktywni Korab ze środków NOWEFIO na lata 2021-2030, w którym uczestniczą stypendyści z Lokalnego Programu Stypendialnego Korab finansowanego przez Fundację Batorego lokującej środki Fundacji Gavellów
Patronat honorowy nad projektem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Starosta Powiatu Staszowskiego oraz Fundacja VIVE Serce dzieciom

 

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy