Z historią w tle w Chęcinach
Scrolluj dalej
22/10/2015

Siódmy dzień XII edycji Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej dofinansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Świętokrzyskiego, PGNiG Obrót Detaliczny, Prezydenta Kielc, Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej i Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Biała Dama tylko w nocy straszy w Chęcinach, więc bez żadnych obaw, że spotkamy ją w hali sportowej Centrum Kultury i Sportu mogliśmy rozgrywać zawody.

Pan Robert Janowski, Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, witał przybyłe zespoły, życzył wielu wrażeń sportowych
i gorąco zachęcał do spotkania z historią w zamku chęcińskim czy zwiedzenia Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej.Turystyczne wyprawy młodzi uczniowie musieli jednak odłożyć na później, bo sędzia Paweł Popiel rozpoczął pierwszy mecz. Wolica zagrała z Michałowem wygrywając 10:6, zapoczątkowując tym zwycięstwem kolejne swoje sukcesy we wszystkich spotkaniach.
Najbardziej zaciekłe rozgrywki były pod koniec turniejowego dnia, kiedy zespół z Lelowa – debiutant w Małej Lidze – starał się odebrać prymat Wolicy a Michałów walczył z „Jedynką” jędrzejowską o awans do ćwierćfinałów. Włączyli się mocno kibice, wśród których była Pani Nina Budziosz – Dyrektor Gimnazjum w Wolicy i Prezes ŚZPR – Pan Grzegorz Budziosz. Tylko zawodnicy z Lelowa nie mieli oparcia w ósmym zawodniku, ale dzięki dobremu przygotowaniu dali radę awansować z drugiego miejsca do dalszej gry. Trzecim zespołem, który nie zakończył tegorocznej przygody z Małą Ligą jest Gimnazjum z Michałowa. Za tydzień w Wilczycach poznamy wszystkie zespoły, które powalczą o półfinał.

Koniec dnia przyniósł spotkanie z zawodnikiem KS Vive Tauron Kielce Krzysztofem Lijewskim. Pan Krzysztof gra
w piłkę ręczną od ponad dwudziestu lat i oprócz wspaniałych zwycięstw doświadczył niejednej porażki. O nich właśnie opowiedział młodym zawodnikom, że są najlepszą lekcją na życie, a analiza z trenerem złych rozegrań
i wyciągnięcie wniosków w przyszłych meczach zawsze obracają się w wygraną. Jak zawsze były zdjęcia z Mistrzem
i nagrody dla najlepszych.

Królem strzelców był dzisiaj Mateusz Szczerba z Lelowa, a najlepszym bramkarzem Jakub Gad i zawodnikiem Bartłomiej Pasiek – obaj gracze z Wolicy.

Dzisiejsze mecze sędziowali: Piotr Oleksyk i Paweł Popiel.

WYNIKI meczów z siódmego dnia XII turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej.

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy