Z przyszłym Mistrzem w tle na zawodach w Staszowie
Scrolluj dalej
25/10/2016

Chwila zadumy nad życiem i śmiercią rozpoczęła zawody w Staszowie. Dominik Poniewierski, zgłoszony przez trenera Dariusza Karasińskiego z Publicznej Szkoły Podstawowej z Sichowa Dużego, zmarł w zeszłym tygodniu 17 października. Był tego dnia w szkole, zdał na 6. sprawdzian z w-fu, wrócił do domu, nie narzekał na zdrowie, nic nie wskazywało na to, że był to Jego ostatni dzień życia.
W tegorocznym turnieju już nie zagrał…

Po minucie ciszy drużyny i trenerów przywitali staszowscy gospodarze – Dyrektor PSP Nr 3 w Staszowie Pani Ewa Rzepecka i Dyrektor OSiR w Staszowie Pan Rafała Glegoła. Szkoły z Czajkowa Południowego i Osieka rozegrały pierwszy mecz. Wynik 16:1 dla Czajkowa. Zawodnik Arkadiusz Kuśmierczyk z Osieka skomentował spotkanie jako dobre. Bramek dużo dla przeciwników, bo zawiodła obrona, ale generalnie jeszcze trochę pograją i nie będzie na nich mocnych. 12 letni Arek planuje już swoją karierę piłkarską – chce być najlepszy, dużo trenować, trafić do dobrego Klubu, kiedyś uczyć się na AWF-ie. Wie, że jego marzenia się spełnią, jeśli tylko będzie uparcie dążył do celu. Prezes Fundacji z dużą radością słuchała wynurzeń młodego zawodnika. Tymczasem na parkiecie toczyły się kolejne mecze. Zespół z Ożarowa w każdym spotkaniu utwierdzał swoją pozycję lidera. Kwestia drugiego i trzeciego miejsca ciągle była otwarta. Remis Osieka i Sichowa Dużego zadecydował, że …. 22 listopada w Czajkowie Południowym w ćwierćfinałach zagrają: Ożarów, który z eliminacji zabiera 4 pkt., staszowska „trójka” 2 pkt. i Czajków bez punktów. „Czekają” już na nich zespoły z pierwszej grupy: jędrzjowskiej czwórki, buskiej jedynki, i Michałowa.
Uroczystego wręczania najlepszym dokonał dzisiaj gość specjalny zawodnik KS Vive Tauron Kielce Patryk Walczak, który opowiedział młodym chłopcom, jak wyglądają przygotowania i treningi przed meczami zawodowej drużyny. Klubowe szaliki otrzymali: najlepszy strzelec Alex Kowolik z PSP Nr 3 ze Staszowa, najlepszy bramkarz Łukasz Kosmala z SP Ożarów, najlepszy zawodnik Patryk Kubik z SP Czajków Południowy oraz nadzieja polskiej piłki ręcznej Arkadiusz Kuśmierczyk z PSP Osiek. Trenerom wszystkich drużyn Pan Patryk również rozdał atrybut kibica – klubowe szaliki, a drużynom dla zachęty do dalszej sportowej przygody piłki.

Wyniki-meczów-z-czwartego-dnia-XIII-turnieju-Małej-Ligi-Piłki-Ręcznej

Turniej finansowany ze środków Fundacji VIVE Serce Dzieciom, 1%, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy