Korab
Scrolluj dalej

Lokalny Program Stypendialny Korab został powołany w 2008 roku. Środki na stypendia pochodzą w 50 % od Fundacji VIVE Serce Dzieciom, a w 50 % od Fundacji The Quo Vadis-Gavell Family Foundation, która lokuje pieniądze w Fundacji Batorego.

Program jest skierowany do uczniów zamieszkałych na terenie powiatu staszowskiego, uczęszczających do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Staszowie oraz uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zamieszkałych na stałe na terenie gminy Staszów, a uczęszczających do szkół poza Staszowem.

Stypendyści uczestnicząc w Programie mają szansę brać udział w projektach Fundacji przyczyniających się do ich własnego rozwoju – przedsiębiorczości i kreatywnego sposobu myślenia.

Fundacja VIVE Serce Dzieciom specjalnie dla stypendystów wynajęła lokal w Staszowie, który przy pomocy środków Fundacji Batorego, wyremontowała, stwarzając młodym ludziom miejsce do pracy i realizacji własnych marzeń. „Przystań Korab” i Program Stypendialny prowadzą Panie Beata Rachoń i Beata Wójcik.

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy