Mistrzowie matematyki
Scrolluj dalej

Mistrzowie Matematyki – Rok szkolny 2017/2018

Zacne grono przywitało  Mistrzów Matematyki i ich rodziców w auli Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.Pani Dziekan Barbara Gawdzik rozpoczęła tę wspaniałą uroczystość. Witając przybyłych podkreśliła, jak ważne w życiu jest mnożenie, a potem dzielenie i jak wielką sprawia to przyjemność tym, którzy zrozumieli przekładanie się tych podstawowych działań matematycznych na codzienność. Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz zwróciła uwagę na wspaniały fakt bycia razem młodych ludzi i ich rodziców na tak wielkim święcie. Koordynator projektów fundacji mBanku, finansującej w 70% stypendia, Pani Monika Czajkowska gratulowała nie tylko stypendystom ich osiągnięć naukowych ale również prezes Grażynie Jarosz najlepiej, wzorcowo, prowadzonego w Polsce Programu. Prodziekani Wydziału Matematycznego Pani Magdalena Chrapek i Panowie Dariusz Banaś i Rafał Kozłowski podkreślali, jak ważne dla Uczelni są kontakty z młodymi ludźmi, których pasją jest matematyka i którzy swoją przyszłość wiążą z tą dyscypliną. Pani Agnieszka Servaas współwłaściciel i Viceprezes firmy VIVE Textile Recycling podpowiadała młodzieży, że warto mieć w życiu cel. Podarowała wszystkim stypendystom książkę: „Zdobądź swój szczyt” – opowieść o spełnianiu marzeń i przesuwaniu granic niemożliwego. Po raz pierwszy w historii Programu przyznano tytuł Ambasadora. Otrzymali go Aleksandra Czupryna i Wiktor Zwierzyński, którzy przez ostatnie dwa lata najaktywniej promowali działania Mistrzów. Kapituła Programu wręczyła kolejno stypendystom promesy, a doktor Anna Sieczko realizująca projekt na Uczelni przywitała swoich nowych słuchaczy i przedstawiła im grupę studentów pod których będą opieką. Spotkanie w auli zakończyło grupowe zdjęcie, do którego stanęła cała wielka rodzina matematyczna.

101 wniosków o stypendia w programie Mistrzowie Matematyki wpłynęło do Fundacji VIVE Serce Dzieciom. Sprawdzanie wszystkich dokumentów, by spełniały wymogi Regulaminu – w szczególności punktacja konkursów z dwóch ostatnich lat – wymagało dużej staranności i dokładności.

Lista Stypendystów w roku szkolnym 2017/2018

1. Barańska Julia
2. Błaszczyk Klaudia
3. Grunt Konrad
4. Janik Iga
5. Jantarski Michał
6. Kojacz Bartłomiej
7. Kośka Barbara
8. Kuc Piotr
9. Kusak Daniel
10. Kwiatek Maja
11. Kwiecień Magdalena
12. Kyzioł Krzysztof
13. Mętrak Tymoteusz
14. Pachuc Patrycja
15. Sabat Daria
16. Sabat Mateusz
17. Starzyk Andrzej
18. Szrek Joel
19. Tuz Szymon
20. Zamorski Maciej

Kapituła Programu Stypendialnego gratuluje wszystkim, którzy przystąpili do konkursu i życzy dużo sukcesów w roku szkolnym 2017/18.

Partnerami Programu są:
Fundacja mBanku, Fundacja VIVE Serce Dzieciom, Instytut Matematyki UJK w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach i VIVE Textile Recycling sp. z o.o.

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy