„WIELKI FINAŁ MAŁEJ LIGI 2019”
Scrolluj dalej

Długi turniejowy dzień, kończący doroczny, jesienny cykl rozgrywek,  dzień pełen największych emocji, wrażeń, wyjmowanych piłek z bramki, dopingujących kibiców, gości, a na koniec błyszczących konfetti i pucharów. Tak w dużym skrócie wyglądał  4 grudnia,  WIELKI FINAŁ 16. Małej Ligi Piłki Ręcznej.

O 8.30 rozpoczęły się półfinałowe mecze. Ktoś na widowni powiedział „pierwsza niespodzianka”, gdy faworyt, Szkoła Podstawowa Nr 25 z Kielc przegrała mecz o 1 miejsce. Po godzinie 10.00 wiadomo było, kto i z kim zmierzy się o ten najważniejszy puchar. Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom na wstępie pocieszyła wszystkie zespoły, że podium na Małej Lidze ma cztery miejsca i wszystkie z pucharami, ale jednak ten pierwszy jest obiektem marzeń każdego zawodnika. W duchu fair play potoczył się cały dzień. Publiczna Szkoła Podstawowa z Czajkowa Południowego w kategorii klas 4 – 6 dzielnie walczyła z debiutantem zawodów Szkołą Podstawową z Działoszyc, ale w ostatniej minucie  1 bramka zrobiła różnicę. Pozostałe pojedynki szybciej wskazały zwycięzców.

Punktualnie o 14.20 wkroczyły rytmicznie na parkiet dziewczęta ze sportowej grupy Cheer Pink Panthers ze Staszowa prowadzonej przez trenerkę Beatę Rachoń. Pokazały wspaniały kunszt akrobatycznych układów sportowych zapierających momentami dech w piersiach. Gorąco oklaskiwane były przez obecnych sportowców i kibiców, a także przybyłych na uroczyste zakończenie gości. Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik gratulował zawodnikom sportowej postawy, nauczycielom sukcesów wychowanków, a organizatorom perfekcyjnie przygotowanych zawodów. Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach Radosław Wasiak, który z byłym bramkarzem KS VIVE Sławomirem Szmalem ufundowali nagrody dla nauczycieli i najlepszych 9 zawodników, wspomniał o swojej ścieżce sportowej i cieszył się, że widzi na sali potencjalnych piłkarzy ręcznych dużego formatu. Zaznaczył  jak ważna jest determinacja w drodze do osiągania sukcesów.

Zespół Małej Ligi Piłki Ręcznej podziękował władzom Politechniki Świętokrzyskiej za możliwość korzystania z hali na finałowe spotkania tego największego turnieju szkolnej piłki ręcznej w Polsce. Dyrektor Promocji Politechniki Marcin Dziewit oraz Kwestor Politechniki Rafał Matys z wielkim uznaniem powiedzieli o kończących się z zawodach i zadowoleniem, że właśnie rozgrywane są w tym Sportowym Centrum Sportu.

Zawodnicy KS PGE VIVE Kielce  Mateusz Jachlewski i Andreas Wolff  wręczyli swoim młodszym kolegom, najlepszym zawodnikom tegorocznej Małej Ligi, upominki od firmy RC ACTIVE. Wspomagali ich Agata Suchodolska – Maliszewska reprezentująca firmę VIVE Management oraz Sławomir Kołodziej – członek Zarządu ŚZPR. Pani Agata przekazała organizatorce turnieju Grażynie Jarosz piękny bukiet róż z podziękowaniami za turniej od Agnieszki i Bertusa Servaas, którzy niestety nie mogli być dzisiaj w Kielcach, ale myślami byli dzisiaj ze wszystkimi drużynami i serdecznie ich pozdrawiają. 16. Małą Ligę podsumował Wiceprezes Klubu Sportowego PGE VIVE Kielce – Marian Urban dziękując Fundacji VIVE Serce Dzieciom i przede wszystkim Grażynie Jarosz za wytrwałość i wielkie zaangażowanie w organizacji zawodów przez 16 lat. Wielki bukiet czerwonych róż trafił w ręce Pani Grażyny Jarosz.

Nie mogło być inaczej – trenerzy i zawodnicy również nie zapomnieli o Pani Grażynie wręczając Jej piękny puchar, a podziękowania za wspieranie turnieju przygotowali dla Pani Poseł RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu Anny Krupki oraz Państwa Agnieszki i Bertusa Servaas.

Turniej dobiegł końca, Sławomir Kołodziej zamknął go uroczyście, a Pani Grażyna tradycyjnie powiedziała „Do zobaczenia za rok”.

Miejsca w 16. Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej

I miejsce

szkół podstawowych klasy 4-6: Szkoła Podstawowa Działoszyce

szkół podstawowych klasy 7-8: Publiczna Szkoła Podstawowa Czajków Południowy

szkół ponadpodstawowych: ZST Skarżysko Kamienna

 

II miejsce:

W kategorii:

szkół podstawowych klasy 4-6: Publiczna Szkoła Podstawowa Czajków Południowy

szkół podstawowych klasy 7-8: Publiczna Szkoła Podstawowa Szydłowiec

szkół ponadpodstawowych: PZS Chęciny

 

III miejsce:

W kategorii:

szkół podstawowych klasy 4-6: Szkoła Podstawowa Nr 25 Kielce

szkół podstawowych klasy 7-8: Szkoła Podstawowa Chęciny

szkół ponadpodstawowych: ZSP Nr 3 Włoszczowa

 

IV miejsce:

W kategorii:

szkół podstawowych klasy 4-6: Szkoła Podstawowa Iłża

szkół podstawowych klasy 7-8: Szkoła Podstawowa nr 4 Jędrzejów

szkół ponadpodstawowych: ZS Elektrycznych Kielce

 

Najlepsi bramkarze:

W kategorii:

szkół podstawowych klasy 4-6: Filip Łopot Szkoła Podstawowa Nr 25 Kielce

szkół podstawowych klasy 7-8: Damian Kamiński Szkoła Podstawowa Chęciny

szkół ponadpodstawowych: Artur Gusta ZSP Nr 3 Włoszczowa

 

Najlepsi zawodnicy:

W kategorii:

szkół podstawowych klasy 4-6: Dawid Adryan Publiczna Szkoła Podstawowa w Czajkowie Południowym

szkół podstawowych klasy 7-8: Dawid Ogórek Szkoła Podstawowa w Czajkowie Południowym

szkół ponadpodstawowych: Bartek Kępas ZST Skarżysko Kamienna

 

Najlepsi strzelcy:

W kategorii:

szkół podstawowych klasy 4-6: Paweł Kocel  Szkoła Podstawowa w Działoszycach (70 bramek)

szkół podstawowych klasy 7-8: Ksawery Kulasek Szkoła Podstawowa Nr 4 Jędrzejów (51 bramek)

szkół ponadpodstawowych: Jacek Kruk III Liceum Ogólnokształcące Kielce (20 bramek)

 

Wesprzyj nasze projekty

Konto ING Business:

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

TWÓJ 1% PROCENT PRZEZNACZYMY DLA DZIECI WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJE
KRS: 0000184209
Dowiedz się więcej
Ambasadorzy i partnerzy